Огляд справ, що розслідуются громадською організацією “Мирний Берег”

У цьому розділі ми наводимо приклади та фабули (дата, час, місце, обставини, учасники події, правова кваліфікація згідно з чинним законодавством України) деяких справ, що розслідуються нашою командою. Усього нам вдалося зібрати інформацію про 95 випадків, де ми з впевненістю можемо заявити про зумисні вбивства чи розстріли. По кожному з цих епізодів нами ведеться розслідування, в багатьох із них нам відомі імовірні винуватці скоєння злочинів. Загалом, у нашій базі є дані про 326 осіб, яких ми вважаємо представниками незаконних збройних формувань і щодо яких є доказова база про скоєння ними злочинів.

По кожній із запропонованих у даному розділі справі ми зібрали усі можливі докази (письмові, фото, відео), опитали свідків, рідних чи потерпілих, провели власне розслідування. Завдання даного розділу – показати жахіття трагедії, що відбувається на сході України. На жаль, в ході нашого дослідження ми виявили, що випадки розстрілів, вбивств, страт, катувань, тортур, що призводять до смерті, є далеко непоодинокими. Навпаки, жорстокість, з якою представники незаконних збройних формувань ставляться до своїх заручників, вражає. Тяжко повірити, але для катів виймання очей, здирання шкіри живцем, гра в «російську рулетку», розстріли, застосування до заручників нелюдських тортур, стали звичними розвагами. Є підрозділи незаконних збройних формувань, які принципово не беруть полонених, вбиваючи їх після затримання, інколи піддаючи перед вбивством тортурам та проводячи звірські допити. Нерідко вбивці хизуються скоєним у соціальних мережах та у тематичних групах інтернет-ресурсу, доступ до яких може отримати кожен, навіть дитина.

Основною метою даного дослідження було розслідувати злочини та виявити винуватців задля притягнення їх до відповідальності. По частині справ ми передали інформацію у відповідні органи та структури, аби пришвидшити покарання винних. Ми й надалі відкриті до співпраці з державними органами, громадськими та правозахисними організаціями та ініціативами в Україні та за її межами. На сьогоднішній день, ми впевнено можемо заявити, що розслідування подібних злочинів затягується державними органами та структурами через бюрократизм, застарілі  методи роботи, незлагодженість між собою, часто непрофесійність, а інколи навіть небажання. Своїм прикладом ми хочемо показати, що саме поєднання досвіду з новітніми методами роботи дають позитивний результат, а розслідування подібних злочинів не повинно бути проблемою для держави, адже це є однією з її функцій.