Жорстоке вбивство рядового міліції (справа Р155)

СТОРІНКА 1  СТОРІНКА 2 СТОРІНКА 3
Потерпілий:
 

  Кудрявцев Олексій Миколайович  (W2003), 08.04.1984 року народження

  • Статус на момент затримання: доброволець, рядовий міліції батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Артемівськ”
  • Свідки: C3282, C7030, C7032, C8814, W4032
   Короткий огляд події

  14 липня 2014 року, близько 12.00, в районі м. Горлівка Донецької області, невідомі озброєні люди, що називали себе армією “ДНР”, зупинили рейсовий автобус, у якому перебував Кудрявцев Олексій Миколайович, що прямував до м. Артемівськ, де проходив службу у батальйоні патрульної служби міліції особливого призначення “Артемівськ”. Згідно пояснень водія автобуса, під час перевірки документів та обшуку речей пасажирів, бойовики знайшли у Олексія міліцейську форму та посвідчення співробітника батальйону міліції, після чого його примусово затримали. Є дані, що Олексія було доправлено до будівлі управління боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ) м. Горлівка.

  Загалом про перебування в полоні Кудрявцева Олексія відомо не багато, так як 14 липня 2014 року, у день затримання, після допиту та тортур його вбили. Допит проводився в кімнаті так званого “НКВС” (Народного Комісаріату Внутрішніх Справ). Підтвердженням цьому є відео під назвою: “Полонений батальйона “Артемівськ” – свідчення “Бєсу”, яке виклали в інтернеті  ввечері того ж дня. З відео зрозуміло, що допит Олексія Кудрявцева проводять підлеглі Бєзлєра, під тиском яких, він вимушено дає свідчення проти себе. Батько хлопця, Кудрявцев Микола Дмитрович, стверджує, що Олексій перебуває під дією психотропних речовин, про що може свідчити відсутність дефекту мови, який зазвичай був у його сина, та очевидний неадекватний психічний стан. Наприкінці відео Бєзлєр І.М. анонсує, що знищить того, хто робив та розповідав про всі нелюдські вчинки, тобто самого Кудрявцева О.М.

  Згідно показів інших полонених, Бєзлєр І.М. демонстрував їм відео з допитом Кудрявцева, а один із бойовиків,  позивний “Якут”, того ж дня повідомив, що Олексія було страчено. Свідки бачили, як з так званої “кімнати НКВС” було винесено чорний мішок з трупом, та припускають, що це було тіло Кудрявцева О.М. Також, зі слів свідків, перед вірогідним розстрілом Олексія катували, йому зняли скальп та просверлили ноги. Відомості щодо подальшої долі Олексія залишаються не відомими та його місце знаходження не встановлено по сьогодні.

  Пошуком потерпілого займалися фактично лише його рідні. Батько подав заяви про зникнення свого сина до усіх уповноважених правоохоронних органів (СБУ, ГПУ, МВС). За фактом викрадення людини було відкрите кримінальне провадження, яке 06.11.2014 закрили через те, що інформація не знайшла підтвердження. Оскільки про Олексія майже 5 місяців були відсутня інформація, його батько 09.12.2014 вкотре подав заяви про вчинення злочину та після необгрунтованої тяганини з боку правоохоронної системи, було внесено відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування, а саме: 13.08.2014 за ст. 146  (незаконне позбавлення волі або викрадення людини); 24.05.2016 за ст. 115 (умисне вбивство) та за ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини); 25.05.2016 за ст.115 (умисне вбивство).

  18.07.2016 суд своїм рішенням задовольнив заяву щодо встановлення факту смерті Кудрявцева Олексія Миколайовича 08.04.1984 року народження. Станом на теперішній час триває досудове розслідування, однак завдань кримінального провадження не досягнуто!