Жорстокість представників т.з. “ЛНР” (справа Р141)

СТОРІНКА 1  СТОРІНКА 2 СТОРІНКА 3
Потерпілий:
 

Яретик Іван Іванович (W1054), 07.07.1985 року народження 

  • Статус на момент затримання: доброволець 24 БТрО “Айдар”
  • Свідки: C3717, W1749, W1760, W1904, W5773, W8191
 Короткий огляд події
15 жовтня 2014 року Іван Яретик, разом з побратимами, вирушив на виконання бойового завдання на 32-й блокпост “Бахмутка”, між с. Сміле та смт. Фрунзе Слов’яносербського району Луганської області. Під час постановки бойового завдання військовослужбовцям повідомили, що їх відправляють на підтримку бійців 32-го блокпосту. На шляху пересування вони потрапили у засідку, в організації якої, окрім сепаратистів, зі слів свідків, взяв участь командир ЗСУ. В ході цих подій відбувся бій, в результаті якого були вбиті та поранені з обох бокыв. Таким чином шість військових ЗСУ були затримані представниками 3-го мотострілкового батальйону “Хуліган”, 2-ої бригади “Народної міліції” так званої “ЛНР” і на місці передані бойовикам групи швидкого реагування “Бетмен” (за деякими даним – за грошову винагороду). Безпосередньо на очах Івана Яретика було вбито командира “Золотої роти” 24 БТрО “Айдар” – Піскіжова Олександра Валерійовича, позивний “Італьянець” (справа Р144). Один із представників незаконного збройного формування наніс йому близько п’яти ударів по голові рукояткою пістолета, що призвело до смерті.
Після цього бойовик групи швидкого реагування “Бетмен” приставив ніж в ділянку серця Івана, та був зупинений кимось із “старших”. Перед Іваном Яретиком постав вибір, озвучений в грубій формі сепаратистами – відрізати йому половий орган, вухо, або вирізати серце. Потерпілий був змушений обирати, – йому відрізали вухо. За час перебування у полоні він ще не раз його бачив, бо, з його слів, вухо п’ять разів приносили в пакетику з-під супу швидкого приготування “Мівіна”, демонструючи його. Загалом Іван Яретик був у полоні близько місяця, перебуваючи в обласній клінічній лікарні м. Луганськ. Потерпілий переніс численні психологічні знущання. Йому погрожували вбивством, виставляли напоказ перед іншими сепаратистами, в його палату заводили дітей, які в ході бойових дій зазнали поранень чи втратили батьків, представляючи Івана як ворога та вбивцю.
11 листопада 2014 року представники незаконного збройного формування так званого “ЛНР” звільнили Івана Яретика “на знак доброї волі”.